PDA Hardware Buttons

 

Program OziExplorerCE dovoluje v této verzi (pouze u přístrojů PocketPC a PalmPC) ovládání programu a obrazovky pomocí hardwarových tlačítek, definovaných uživatelem.

Tato tlačítka se definují pomocí programu Settings Manager, běžícím ale na PC a to vždy ve verzi, odpovídající verzi OziExplorerCE! (Program si můžete stáhnout ze stránek autora programu - verze 2.03 například zde, starší 1.09 - zde prezentovanou - již ze stránek autora programu nelze stáhnout, neboť tuto verzi již nepodporuje. V novějších verzích (v2.x.x) se tento program jmenuje Screen Designer. V různých manuálech pro OziExplorerCE, dosažitelných na internetu, se tyto dva názvy běžně zaměňují, což tak úplně nelze).

setting_manager_instalation

Tlačítka mohou být v tomto programu jednoduše konfigurována pomocí přednastavených funkcí (viz dolní obrázek), soubor je po editaci na stolním PC převeden do PDA. (Jestliže vám nefunguje přímý přenos z programu, nahrejte vytvořený soubor Oziexplorer.key1 do adresáře Oziexplorer na PDA).

setting_manager_hardware_buttons

Soubor převedený do PDA, je nazývaný OziExplorer.key1 - jestliže potřebujete upravit konfiguraci tlačítek, lze to udělat pouhou editací tohoto souboru, pokud již víte, jak na to.

setting_manager_change_option

Jestliže soubor *.key1 není dosud vytvořen, zobrazí se tato hláška

setting_manager_key1_not_found

Novější varianta Setting Manageru 2.03, vhodná pro OziExplorerCE varianty 2.xx, už vypadá trochu jinak, neboť nastavuje více parametrů. Na rozdíl od předchozí verze ukazuje zrovna i náhled na obrazovku PDA, tedy ihned vidíte, co jste naprogramovali. (Kliknutím na obrázek se zobrazí větší náhled).

setting_manager_2.03


Na diskuzních fórech, kde se zmiňuje OziExplorerCE (Geocaching.cz, CEY4YOU apod.) jsem zaregistroval na tento program protichůdné názory. Je však celkem jasné, že v České republice jsou minimálně dvě skupiny uživatelů OziExplorerCE:

a) ti se starší verzí, většinou 1.12.3 či podobnou. Většinou ctí výhodu co největšího využití plochy displeje a nemají tendenci příliš Setting Manager využívat

b) majitelé nové verze 2.xx, kde je téměř nutností naopak Setting Manager (Screen Designer) nainstalovat a využívat - tato verze má sice podporu formátu GPX geocachingu, ale také mnohem více stránek menu, které ne všichni potřebují a využívají. Právě s pomocí SM (SD) se jich můžete zbavit.

Ale právě ta druhá skupina o tom hodně diskutuje, výsledek jejich snažení - zveřejnění souborů s úpravou menu - se však jen tak nedočkáme.

Nabízím proto část této stránky pro případné zveřejnění vašich experimentů, pokud mi je zašlete. Ukázky některých úprav jsem zveřejnil například zde.


 

V této souvislosti bych se rád zmínil o tom, že OziExplorerCE reaguje u různých přístrojů různě na HW tlačítka, ale můžete je využívat už standardně, bez dalšího nastavování.Asus A632_hardware_buutons

Např. u mého Asuse A632 lze využívat HW tlačítka v OziExploreru takto:

tlačítka 1 a 2 - zvětšování/zmenšování měřítka (zoomování mapy) - ušetří se tak používání stylusu v terénu

tlačítka 4 a 5 - nalezení méně podrobné / více podrobné mapy (tj.jiné mapy s větším či menším měřítkem)

tlačítko 4 - přepínání mezi programy (např. při současném běhu dvou navigačních aplikací) - obdoba lišty na stolním PC

tlačítko 3 - uložení hlasové poznámky. V terénu vhodné pro namluvení zprávy, kterou potřebujete rychle zaznamenat. Na tomto tlačítku má Asus standardně namapovanou funkci záznamu, konkrétní program pro záznam poznámky si ovšem můžete změnit

 

Podrobnější popis programu Screen Designer a přiřazování různých funkcí pomocným HW tlačítkům, řeší kapitola "Screen Designer - ideální přizpůsobení navigačního programu".

 


Link: Toulky, wendabr, ailcik, navigace, OziExplorer, OziExplorerCE, Des Newman, ShareIt, GPSproxy, Franson GPSgate, doporučení pro instalaci, Setting Manager, Screen Designer, ideální přizpůsobení navigačního programu, formát GPX, OziExplorer.key1

 

 

(c) srpen - září 2008 TOULKY team - Brno Medlánky