Autoři stručného manuálu

"Autor" je v tomto případě spíše nadnesený pojem. Autorem původního textu v anglickém jazyce je rozhodně tvůrce programu OziExplorerCE, my jsme se podíleli pouze na částečném překladu a zakomponování dalších "skrínšotů", resp. zkušeností z praktického používání. To, že zde popisujeme verzi 1.12.3 neznamená, že si nevážíme práce autora na vyšších verzích programu (v2.xx), pouze je pro nás (zatím) nepovažujeme za důležité.


AILCIK loví cache na moravsko-slovenském pomezí.....Jsme taková rodinka počítačových nadšenců s toulavýma botama. V praxi to vypadá tak, že buď se někde venku touláme na kolech, nebo sedíme za počítačovým stolem. A protože jsme nevyhráli, nezdědili ani nerestituovali nějaký ten majetek, živíme se prací.

Což jsou opět počítače a vše kolem nich - statistika a software pro řízení podnikových procesů a dokumentů v jednom případě; výuka informatiky, digitální, spojovací a šifrovací techniky a počítačových sítí v případě druhém.

Naším bydlištěm a tedy i výchozím místem našich výletů je Brno. Ve valné většině výletů jsme sami dva, protože děti už odrostly rodinným výletům. Jen v létě to bývá takový rodinný několikagenerační podnik - o generaci méně různorodé kombinace synů (Honza, Ondřej, Václav), synovců (Daniel, Tomáš) a o generaci více, prarodičů. WENDABR při lovu cache, zvané Diana GmBH

Navigaci v podobě externí GPS a PDA Acer n35 používáme od roku 2004. Poměrně rychle jsme přešli na systém, který používáme dodnes - jeden z nás vlastní PDA s GPS, druhý outdoorový Garmin, které se skvěle doplňují.

Hru, zvanou Geocaching, provozujeme od roku 2007. Naše úspěšnost - pokud "lovíme" spolu - je téměř 100%. Protože hezčí polovina našeho týmu je autorem Toulek, musíme poděkovat mnoha tvůrcům skrýší, že nás dovedli na místa, kam bychom se asi jinak nepodívali....

Program OziExplorer používáme od samého počátku práce s GPS moduly. K plnému využití nejdříve chyběly zkušenosti, poté elektronické mapy, takže oceňujeme výhody tohoto softwaru teprve v poslední době. Během prázdninových cyklotoulek je - v kombinaci s některou automobilovou navigací - při bloudění nepřekonatelný, takže po pečlivé domácí přípravě už občas vyrážím pouze s ním.

Doplňkové informace o navigacích a technice vůbec, naleznete na některém z našich webů - Toulky nebo Informační válka podél železné opony.

 

 

Naše GPS

přídavné napájecí zdroje pro PDA a GPS

Naše statistika v geocachingu:

Profile for wendabr Profile for ailcik

 

(c) srpen - září 2008 TOULKY team - Brno Medlánky